XIV Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i ich rodzin do Krzeszowa

Niepełnosprawni u tronu krzeszowskiej Pani

 W tym roku wspólne świętowanie osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół zaplanowane jest na 7 września. Tego dnia BiskupMarek Mendyki Caritas Diecezji Legnickiej zapraszają już po raz czternasty na Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa.

Obecnie przeżywany Rok Wiary zachęca, by tegoroczne spotkanie, wspólna modlitwa i zabawa, odbyły się pod hasłem : „Z Maryją umacniamy naszą wiarę”.

Na Pielgrzymkę zapraszamy wszystkie grupy działające na terenie Diecezji Legnickiej, zajmujące się osobami niepełnosprawnymi, ich rodziny i przyjaciół. W załączeniu przesyłamy plakat i formularz zgłoszenia. Prosimy o jego wypełnienie i przesłanie na adres: legnica@caritas.pl, do 14 sierpnia 2013 r.

 Program Pielgrzymki:

10.00 – Rozpoczęcie Pielgrzymki
10.15 – Program artystyczny
11.15 – Katecheza
12.00 – Eucharystia
13.30 – Gorący posiłek i wspólna zabawa
15.00 – Planowane zakończenie Pielgrzymki
Liczymy na kolejne spotkanie, wspólną modlitwę i wspólną zabawę.
Szczęść Boże

 Ks. Czesław Włodarczyk

Domagamy się zakazu „In vitro”.

List otwarty Oddziału Śląskiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich
Domagamy się zakazu „In vitro”.

W obliczu podjęcia decyzji o finansowaniu procedury „In vitro”, my lekarze zrzeszeni w Katolickim Stowarzyszeniu Lekarzy Polskich, Oddziale Śląskim, zwracamy uwagę na ogrom zła, krzywdy i szereg nieprawidłowości związanych z tą procedurą.

Oddzielenie prokreacji od aktu seksualnego, aktu małżeńskiego zawsze niesie ze sobą złe społeczne konsekwencje oraz jest szczególnie niekorzystne dla dzieci przychodzących na świat wskutek działania osób trzecich. Pociąga także za sobą nieuchronnie redefinicję ojcostwa, macierzyństwa, wierności małżeńskiej, wprowadzając zamęt w relacjach rodzinnych i niszcząc tym samym fundamenty życia społecznego.

Zapłodnienie w warunkach laboratoryjnych i „wyprodukowanie” dziecka poprzez techniczną interwencję osób trzecich jest wyrazem braku szacunku dla godności życia ludzkiego. Czytaj dalej