Życzenia Ks Biskupa Stefana Regmunta dla Pracowników Służby Zdrowia z okazji Ich Święta.

bp ReDrodzy Pracownicy Służby Zdrowia

Dzień św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia, jest szczególną okazją, aby modlić się, wyrażać wdzięczność i przekazywać życzenia wszystkim, którzy towarzyszą ludziom w trudnym doświadczeniu choroby, cierpienia, lęku i osamotnienia.

Życzę Wam, Drodzy Pracownicy Służby Zdrowia, aby Wasza praca zawodowa przynosiła dużo radości, była pełna dobrych doświadczeń i ubogacających spotkań. Mimo wielu utrudnień, jakie pojawiają się na co dzień, pamiętajmy, że praca, jaką wykonują lekarze, pielęgniarki, położne, farmaceuci, laboranci, ratownicy medyczni, jest niezastąpiona i zasługuje na najwyższy szacunek. To profesje, które należą do najpiękniejszych i najszlachetniejszych zawodów świata.

Z racji Święta Służby Zdrowia ogarniam modlitwą wszystkich Pracowników Służby Zdrowia. Wypraszam u Boga dary i łaski potrzebne do wypełniania codziennych obowiązków, aby nie były obciążeniem ponad siły ani dla Was, ani dla Waszych rodzin. Wyrażam wdzięczność i szacunek wszystkim, którzy z troską i miłością pochylają się nad osobami cierpiącymi, okazując im serce i niosąc kompetentną pomoc.

Niech owe zatrzymanie się przy cierpieniu człowieka, wrażliwość i wierność niezaprzeczalnym wartościom, których źródło człowiek znajduje w Bogu, będą powodem do głębokiej satysfakcji i poczucia dobrze wypełnianej misji.

Wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia życzę w dniu ich święta, aby w twarzach osób chorych potrafili dostrzegać Oblicze Chrystusa i mieli świadomość, że służąc człowiekowi choremu, służą samemu Bogu.

Do życzeń dołączam wyrazy głębokiego szacunku, dar modlitwy i pasterskie błogosławieństwo.

+ Stefan Regmunt
     Przewodniczący Zespołu KEP
ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia

Zielona Góra, 18 października 2014 r.

Rekolekcje dla Księży Kapelanów Szpitali i DPS

matka_boza_krolowa_polski_czestochowskaZespół KEP ds. Służby Zdrowia wraz z Krajowym Duszpasterstwem Służby Zdrowia zapraszają na spotkanie formacyjno-szkoleniowe i rekolekcje dla Księży Kapelanów Szpitali i Domów Pomocy Społecznej.

Refleksjami o sensie choroby, cierpienia i śmierci będzie dzielił się ks. prof. Andrzej Muszala (Kraków, UJP II) – znany i ceniony w wielu środowiskach rekolekcjonista.

Zapraszamy w terminie 3-6 listopada 2014 roku do Domu Pielgrzyma pod Jasną Górą (Częstochowa, ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 1/31). Rezerwacja jest już dokonana dla każdej ilości uczestników. W dniu przyjazdu uregulować sprawy zakwaterowania w recepcji.

Program szkolenia-rekolekcji obejmuje:
Poniedziałek, 3 listopada: