SESJA SZKOLENIOWO-FORMACYJNA DLA KAPELANÓW

Sesja szkoleniowo-formacyjna dla kapelanów

DSC02517W Warszawie 26 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie duszpasterzy Służby Zdrowia. Dzielenie się doświadczeniami w związku z peregrynacją relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej oraz obchodami Światowego Dnia Chorego, wykłady i wspólna modlitwa – złożyły się na program spotkania diecezjalnych duszpasterzy służby zdrowia oraz kapelanów szpitali. Spotkanie, w którym uczestniczyło ponad 70 osób odbyło się dziś w Sekretariacie KEP w Warszawie.

Jak podkreślił w rozmowie z KAI ks. Arkadiusz Zawistowski, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia, spotkania takie odbywają się 3 razy do roku i służą doskonaleniu zawodowemu duszpasterzy służby zdrowia i kapelanów szpitalnych. – Księża kapelani działają na styku Kościoła i instytucji medycznych. Potrzebują doskonalenia zawodowego i specjalistycznej wiedzy, zarówno teologicznej jak i tej z dziedziny medycyny czy farmacji. To im pomaga lepiej posługiwać, widzieć szerzej pacjenta, z którym mają kontakt – powiedział. Zwrócił uwagę, że spotkania przeznaczone pierwotnie głownie dla diecezjalnych duszpasterzy służby zdrowia, cieszą się rosnącym zainteresowaniem kapelanów szpitalnych, którzy uczestniczą w nich coraz liczniej.

Wiosenne Rekolekcje Trzeźwościowe

Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Legnickiej i Świdnickiej zaprasza do udziału w Rekolekcjach Trzeźwościowych, w dniach od 22 do 24 marca 2019 r., w Zagórzu śl. Rekolekcje przeznaczone są dla alkoholików i członków ich rodzin. Ich celem jest wspieranie na drogach trzeźwości, głównie przez niesienie pomocy w pogłębianiu duchowej więzi z Bogiem.

Zaproszenie do Zagórza Śl. – Wiosna 2019

Sesja szkoleniowo-formacyjna w Warszawie (26 lutego 2019 r.)

Wielebni Księża,

serdecznie zapraszam na sesję szkoleniowo-formacyjną, w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski
(Skwer Kardynała Wyszyńskiego 6, Warszawa) 26 lutego 2019 roku w godzinach 10.00 – 16.00.

Na spotkaniu będzie obecny Bp Romuald Kamiński Przewodniczący Zespołu KEP ds. Służby Zdrowia
i Chorych.

Przewidziana jest wspólna Eucharystia, obiad, obrady i wystąpienia gości.

Spotkanie skierowane jest do Duszpasterzy Diecezjalnych zajmujących się chorymi, służbą zdrowia, niepełnosprawnymi, a także do Księży Kapelanów.

Ze względów organizacyjnych, bardzo proszę o potwierdzenie udziału do dnia 15 lutego na adres: duszpasterstwosz@wp.pl

W oczekiwaniu na spotkanie

ks. Arkadiusz Zawistowski