Światowy Dzień Chorego 2020 r.

20132Wkrótce Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez Jana Pawła II 13 maja 1992 roku
w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego.
Miało to miejsce          w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego Papieża.

Z tej okazji zachęcam do organizowania spotkań i nabożeństw dla chorych i osób opiekujących się chorymi na terenie Diecezji Legnickiej.
Szczególnie proszę o odprawienie Mszy świętych w tych intencjach oraz o udzielanie potrzebującym sakramentu Namaszczenia Chorych.

Ks. Robert Rynkiewicz

Zachęcam do obejrzenia filmu p.t. „Być”, mogącego stanowić inspirację do podjęcia szerszych działań na rzecz posługi chorym w lokalnych ośrodkach Diecezji Legnickiej.
Film bez dydaktyzmu i pouczania ukazuje najważniejsze sprawy w życiu.
Bohaterami filmu są wolontariusze Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, którym praca
w tym wymagającym miejscu daje wiele osobistej satysfakcji, ale jest też okazją
do nieustannego konfrontowania się z najtrudniejszymi pytaniami.

Film „Być”

Tekst Orędzia do Chorych