SESJA SZKOLENIOWO-FORMACYJNA DLA KAPELANÓW

Sesja szkoleniowo-formacyjna dla kapelanów

DSC02517W Warszawie 26 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie duszpasterzy Służby Zdrowia. Dzielenie się doświadczeniami w związku z peregrynacją relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej oraz obchodami Światowego Dnia Chorego, wykłady i wspólna modlitwa – złożyły się na program spotkania diecezjalnych duszpasterzy służby zdrowia oraz kapelanów szpitali. Spotkanie, w którym uczestniczyło ponad 70 osób odbyło się dziś w Sekretariacie KEP w Warszawie.

Jak podkreślił w rozmowie z KAI ks. Arkadiusz Zawistowski, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia, spotkania takie odbywają się 3 razy do roku i służą doskonaleniu zawodowemu duszpasterzy służby zdrowia i kapelanów szpitalnych. – Księża kapelani działają na styku Kościoła i instytucji medycznych. Potrzebują doskonalenia zawodowego i specjalistycznej wiedzy, zarówno teologicznej jak i tej z dziedziny medycyny czy farmacji. To im pomaga lepiej posługiwać, widzieć szerzej pacjenta, z którym mają kontakt – powiedział. Zwrócił uwagę, że spotkania przeznaczone pierwotnie głownie dla diecezjalnych duszpasterzy służby zdrowia, cieszą się rosnącym zainteresowaniem kapelanów szpitalnych, którzy uczestniczą w nich coraz liczniej.